Кошик
289 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Різці токарні

Токарні різці   основний робочий інструмент дерево-та металообробних верстатів, за допомогою якого оброблюваних заготовок надається необхідна форма і розміри. Класифікація токарних різців виконується за такими факторами як призначення, тип обробки, спосіб подачі і кріплення, про що ми детальніше поговоримо в цій статті.

Існує безліч параметрів класифікації різців у відповідності з діючими ДСТУ. Згідно з конструктивними особливостями виділяють такі типи токарних різців:

  • монолітні, в яких ріжуча головка і державка є цілісною конструкцією;

  • збірні, в яких на голівці виконана напайка пластини з швидкорізального сплаву, що забезпечує підвищену ефективність обробки — це один з найбільш поширених різновидів інструменту;

  • збірні, з механічно закріпленої пластиною   пластину на голівці фіксує болт, у такій конфігурації виконуються різці з металокерамічними пластинами;

  • регульовані.

            залежно від якості обробки токарні різці поділяються на чорнові і чистові. Геометрія інструмента чорнової забезпечує можливість зняття матеріалу великої товщини і збереження твердості при сильному нагріванні, що виникає при високій швидкості обробки. Чистові аналоги мають інше призначення, вони потрібні для роботи на низьких оборотах для зняття невеликої товщини матеріалу.

    Також виконується класифікація інструменту по напрямку подачі, згідно з якою виділяють праві і ліві різці. Під напрямом подачі мається на увазі сторона, на якій знаходиться основна ріжуча кромка інструменту в момент, коли його головка звернена до лицьової частини оброблюваної деталі.

Різновиди різців

Функциональное назначение — один основных параметров классификации данного инструмента. В соответствии с назначением токарные резцы делятся на:

  1. Отрезные (ГОСТ №18874-73) — используются на станках с поперечной подачей рабочего инструмента, предназначены для обточки и обработки торцевых частей заготовок.
  2. Проходные (ГОСТ №18871-73) — могут устанавливать на станка как с поперечной, так и с продольной подачей. Применяются для подрезки торцов, обточки, формирования деталей конической и цилиндрической формы.
  3. Відрізні, вони ж канавочние (ГОСТ №18874-73)   монтуються на верстати з поперечною подачею. Використовуються для різання монолітних шматків металу і протачивания канавок кільцевої форми.
  4. Розточувальні (ГОСТ №18872-73)   призначені для розточування отворів (наскрізних і глухих), формування поглиблень і виїмок.
  5. Фасонні (ГОСТ 18875-73)   використовуються з метою зняття зовнішніх і внутрішніх фасок.
  6. Резьбовые (ГОСТ №18885-73) — позволяют нарезать резьбу метрического, дюймового и трапецеидального сечения (как внутреннюю, так и наружную).

Также токарные резцы делятся прямые, отогнутые и оттянутые в зависимости от положения режущей кромки по отношению к державке. В отогнутых кромка выполнена в виде прямой линии, в отогнутых — изогнутую, в оттянутых — кромка уже, чем ширина стержня.

Чтобы определить, какие резцы нужны именно в вашем случае, необходимо определиться со следующими моментами:

  • який метал ви будете обробляти і які операції будуть виконуватися;
  • розставити пріоритети між якістю, ефективністю обробки і зносостійкість інструменту.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner