Різьбові різці для внутрішньої різьби ГОСТ 18885-73
різьбові Різці для внутрішньої різьби
Різець різьбовий для внутрішньої різьби є вузькоспеціалізованим токарних інструментом, який застосовується в багатьох сферах діяльності. З його допомогою можна нарізати внутрішню різьбу практично будь-якого діаметру, якщо це дозволяє заготівля і правильно підібраний інструмент. Різець різьбовий внутрішній застосовується для того, щоб створювати діаметральні канавки всередині заготовок, які потім будуть служити для з'єднання деталей. Підсумкова різьблення залежить від того, яке саме обладнання використовували і які режими роботи застосовувалися. Тут можна домогтися створення не тільки стандартної різьби, але і незвичайних різновидів, якщо того вимагає ситуація.
Крок різьби визначається розміром різця, так як кожен виріб має свої межі. Для виконання широкого спектра операцій потрібно мати кілька різців, які б підходили за параметрами. Виходячи з того, що різець токарний різьбовий для внутрішньої різьби працює в самій заготівлі, а не над нею, як це відбувається з аналогічними інструментами для нарізання зовнішньої різьби, то вони, як правило, помітно менше за розмірами.
Особливий пристрій інструменту дозволяє запросто впоратися з нарізкою практично будь-якої деталі, відповідної за розміром, незалежно від її форми та жорсткості. При роботі різець для внутрішньої різьби розташовується перпендикулярно нарізати поверхні. В іншому випадку може відбутися зменшення нарізається діаметра. Пристрій можна зустріти в самих різних галузях промисловості, де створюються нові деталі, які з'єднуються між собою.
Види різців для внутрішньої різьби
Різець для нарізування внутрішньої різьби може мати кілька видів, кожен з яких відрізняється за своїми параметрами. Основним поділом, яке зустрічається в цьому плані, є поділ на праві і ліві інструменти. Розпізнати їх можна, знаючи особливості конструкції. Ліві, якщо накласти їх на долоню лівої руки, щоб пальці йшли до вершини, повинні лежати головною різальною кромкою під великим пальцем цієї долоні. Природно, що метод встановлення виробу на верстат також є відповідним і протилежний правому.
Правий різець токарний різьбовий для нарізування внутрішньої різьби кладеться таким же чином на праву руку. Тут також ріжуча кромка повинна бути спрямована до великого пальця цієї долоні. Функціональні відмінності лежать тільки в напрямку ріжучої частини, хоча цілі застосування у них повністю збігаються.
Крім напрямки виникають ще відмінності в розмірах, так як це дуже важливий чинник, що визначає можливість тієї чи іншої заготовки, щоб не зіпсувати її. За розміром також підбирається і крок різьби, так як при великій ріжучій кромці неможливо зробити маленький крок.
Материал изготовления, как и у большинства других токарных инструментов такого рода, здесь разделяется по основной рабочей части, так как держатель изготавливается из инструментальной стали. Резцы могут быть из быстрорежущей стали, в данном виде они не так часто встречаются, так как не очень востребованы, и из твердосплавных металлов, что более актуально при нарезании резьбы.
Геометрия резца для внутренней резьбы
Резец внутренней резьбы хоть и имеет узкую спецификацию, относительно других разновидностей, геометрия его углов во многом совпадает с ними, так как все основные элементы соблюдены, пусть и под другими величинами. Головка здесь является основной рабочей частью. Она крепится на стержне, который в свою очередь вставляется в держатель станка. Стружка сходит по передней поверхности, которая заточена так, чтобы отходы не мешали нормальной работе инструмента.
Главная кромка выступает основной режущей частью. Она располагается на пересечении главных передней и задней поверхностей инструмента. также существует и вспомогательная режущая кромка. Данная часть располагается в месте пересечения обоих вспомогательных поверхностей, задней и передней, на инструменте.
На месте пересечения вспомогательной и главной режущей кромки образуется вершина резца, которая и задействована в основной работе. В зависимости от конкретной модели, величина угла может несколько меняться.