Кошик
286 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Свердла по металу

СВЕРДЛА ПО МЕТАЛУ. ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПРОПОНОВАНОГО ІНСТРУМЕНТУ

Свердла є одним з найпоширеніших металорізальних інструментів. Вони призначені для свердління отворів в суцільному матеріалі, а також для збільшення діаметру попередньо підготовленого для розсвердлювання отвору.

Класифікація свердел здійснюється за такими ознаками:

За формою хвостовика (спіральні свердла):

  • з циліндричним хвостовиком (діаметр до 12 мм);
  • квадратні;
  • з конічним хвостовиком (діаметр від 6 до 60 мм);
  • з шестигранним хвостовиком (зустрічаються рідко).

За способом зміцнюючої обробки (розрізняється за кольором свердла):

  • без обробки (колір сталевий);
  • обробка перегрітою водяною парою (колір чорний);
  • проведення відпустки для зняття внутрішніх напружень (колір золотистий);
  • нанесення шару нітриду титану TiNO3 (колір яскраво-золотистий).

За складом металу для виготовлення свердла:

  • HSS (з інструментальної швидкорізальної сталі);
  • HSS-Co (з інструментальної швидкорізальної сталі з добавками кобальту);
  • HSS-E (з легованої кобальтом інструментальної швидкорізальної сталі);
  • HSS-G (з металу P4M3, застосовується в Німеччині);
  • HSS-R (з металу P2M1, застосовується в Німеччині, виготовлені методом вальцювання).

Спіральні свердла з циліндричним хвостовиком застосовуються для обробки легких сплавів і призначені для свердління отворів в алюмінії, міді і їх сплавах, а також у цинкових і магнієвих сплавах на спеціальному універсальному обладнанні та верстатах. Вони виготовляються по класу точності А.

Для обробки важко оброблюваних сталей і сплавів використовуються свердла, що дозволяють свердлити отвори в сталях, стійких до впливу корозії, жаростійких і жароміцних сталях і сплавах, а так само легованих високоміцних конструкційних сталях. Обробка металу виробляється на спеціальних верстатах і універсальному обладнанні. Вони мають клас точності А.

Для обробки сплавів з титану використовуються спеціальні свердла, які дозволяють свердлити отвори в них при використанні універсального обладнання і спеціальних верстатів. Вони призначені для виконання робіт, що потребують підвищеної точності.

Спіральні свердла з конічним хвостовиком застосовуються для свердління отворів в сталях підвищеної твердості, вуглецевих і легованих сталях, сірих і ковких чавунах.

Свердла маркують від діаметра, що перевищує 2 мм На сверлах невеликого діаметра вказується марка сталі і їх діаметр. На більш великих сверлах наноситься додатково клас точності і марка виробника (товарний знак). Маркування імпортних свердел включає, як правило, торгову марку виробника, клас точності діаметр свердла.

Однією з головних характеристик будь-якого свердла є кут заточування його вершини, який визначає можливість обробки металу різної твердості. Існує таке правило, яке необхідно дотримуватися при виборі свердла для обробки металу. Для різних металів кут заточування повинен становити:

  • для м'яких і кольорових металів – 80-90 градусів;
  • для середньої твердості металів і чавуну – 116-120 градусів;
  • для твердих і дуже твердих металів – 130-140 градусів.

Ріжуча кромка повинна володіти достатньою твердістю при одночасній здатності зберігати стійкість до поломки під час обробки металу будь-якої міцності. Оптимальна величина твердості для свердел по металу знаходиться в межах 63-69 HRc. Ця умова досягається за рахунок виготовлення свердел із сталі 9ХС і швидкорізальних сталей P9, P18, Р6М5 і Р6М5К5 з подальшою прозорого обробкою.

На нашому складі представлений широкий асортимент різних свердел - від спіральних з циліндричним хвостовиком загального призначення до спеціальних, призначених для свердління отворів в сталях підвищеної твердості, вуглецевих і легованих сталях, сірих і ковких чавунах.

При покупці свердел необхідно переконатися в тому, що вони не мають пошкоджень (подряпин, вм'ятин і задирок), їх ріжучі кромки рівні і мають однаковий колір по всій її довжині.

СВЕРДЛО З ЦИЛІНДРИЧНИМ ХВОСТОВИКОМ

Свердла спіральні з циліндричним хвостовиком застосовуються для створення отворів в різних матеріалах за допомогою ручного механізованого інструменту, рідше, за допомогою стаціонарних верстатів. Для кріплення таких свердел служать патрони. ГОСТ передбачає випуск свердел ц/х діаметром до 20 мм

Свердла діаметром d > 8 мм для свердла з циліндричним хвостовиком і d > 6 мм для свердел з конічним хвостовиком, як правило, мають зварної хвостовик із сталей 45 або 40Х. Твердість хвостовика 40-50 HRCэ.

Точність виготовлення швидкорізальних свердел визначається ГОСТ 2034-80. Діаметр робочої частини за h8 для свердел класів А і А1. Для свердел В і В1 за h9.

Стандартні свердла випускаються з задніми кутами α = 11 25°; 2γ = 118°; ψ = 40 60°.

Задній і передній кут по довжині ріжучої кромки змінні. Наприклад, передній кут у перемички до мінус 30°, а у стрічки до плюс 20°.

Особливе місце займають центрувальні свердла ГОСТ 14952-75.

Центрувальним свердлом можна центрувати отвір і відразу зняти фаску. Центрувальне свердло, якщо його порівняти зі спіральним, більш короткий, а тому більш жорстке. Його не відводить при центровании.

Свердління спіральним свердлом по цілому металу без центрування досить важко. Але якщо перемичку спірального свердла ви направляєте в лунку, залишену центрувальним свердлом, то ефект зовсім інший. Свердло не нишпорить, не гнеться і не розбиває просвердлений отвір.

Розрізняють наступні типи центрувальних свердел:1) без запобіжного конуса – тип А;2) із запобіжним конусом - тип;3) радіусні – тип R. Ці види свердел призначені для обробки центрувальних отворів по ГОСТ 14034-74.Найчастіше в цьому місці запитують, а що таке запобіжний конус і навіщо він потрібен?

Розглянемо приклад – технологію виготовлення вала. Після відрізання заготовки її центруют з двох сторін. Потім починають обточувати по контуру, встановивши деталь в центрі.

Отримані центрові отвори дуже важливі, оскільки є технологічними базами, від стану яких залежить точність виготовлення деталі. 

Базову поверхню ми заглубляем від торця і захищаємо її поверхнею запобіжного конуса 2. Тепер скільки завгодно можете стукати по торцях валу, адже базовий конус, в який вставляється центр обертання, ви не зіпсуєте. Звідси і назва – запобіжний конус.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner