Кошик
286 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Фрези одноугловые і двухугловые ГОСТ Р 50181-92

Фреза кутова

Кутові фрези – це різновид дискового інструменту, що характеризується наявністю кута нахилу ріжучої кромки відносно горизонтальної осі. Завдяки розташуванню зубів кутова фреза може бути використана для обробки похилих поверхонь і кутових виїмок, отримала широке застосування в сучасній обробці металів різанням. 

Конструкція та застосування

Фрези кутові застосовуються в машинобудуванні та інших галузях-для обробки вертикальних і кутових поверхонь, зокрема для нарізування стружкових заглиблень в інструментальному виробництві. Також вони застосовуються для нарізування стружкових і гвинтових канавок, кутових пазів, скосів і інших виїмок. 

В залежності від конфігурації зубів фрези поділяються на одно - і двухугловых. У одноугловых довжина ріжучої кромки дорівнює довжині зуба, в двухугловых вона являє собою верхню частину конуса утвореного двома кутами зуба. Перевагою двокутова конфігурації зуба є більш плавна робота інструменту, але при цьому виникають труднощі при обробці прямих канавок.

На малюнку зліва одноугловые фрези, праворуч – двухугловые.

В залежності від типу і кута зуба фрези поділяються на:

  • Одноугловые мають кут при вершині від 55 до 90°. Фрези мають крок 5° і застосовуються для обробки прямих стружкових канавок.
  • Одноугловые мають з кутом при вершині 18, 22, 25 і 30°. Даний тип фрез застосовується для нарізки прямих канавок у затилованних інструментів.
  • Двухугловые з кутами при вершині від 55 до 100° з кроком 5° і від 15 до 25°. Використовуються для обробки гвинтових стружкових канавок.
  • Двухугловые симетричні з кутом при вершині 18, 22, 25 і 30°. Використовуються для обробки гвинтових стружкових канавок у затилованних інструментів.

Особливості роботи

У процесі різання одноугловым інструментом виникає значне осьове зусилля з-за того, що з'їм металу проводиться в основному робочими крайками, розташованими на конічній поверхні. Значно нижче осьові зусилля у двухугловых фрез завдяки роботі двох суміжних кутових кромок. Повна компенсація осьових зусиль різання виникає при роботі симетричних двухугловых фрез завдяки взаємного врівноваження. Невеликий інструмент має кінцеве виконання з конічним або циліндричним хвостовиком.

Товщина зйому металу в процесі обробки залежить від довжини крайки. Найбільший зріз мається на вершині зуба і знижується при видаленні уздовж ріжучої частини, при зменшенні радіуса. З-за цього частина крайки розташована у малого торця фрези зрізає незначну товщину, порівнянну з радіусом закруглення. З-за цього погіршується процес різання, відбувається нагрів в зоні контакту і швидкий знос.

Для забезпечення нормальних умов експлуатації вдвічі зменшується кількість ріжучих зубів для фрез малих діаметрів. Ще одна причина для зменшення кількості робочих кромок – це складнощі з вибором кількості зубів. У центрі фрези часто складно розмістити теж саме кількість зубів, що і на вершині із-за значної різниці в окружних кроках при максимальному і мінімальному діаметрі інструменту. Вершини фрез закруглюються при виготовленні щоб уникнути прискореного зносу.

ГОСТ

Розміри кутових двосторонніх фрез регулює ГОСТ Р 50181-92. Параметри одноуглового інструменту визначають технічні умови ТУ 2-035-526-76.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner