Кошик
286 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Фрези кінцеві з циліндричним хвостовиком ГОСТ 17025-71

Фрези кінцеві – це металорізальний інструмент циліндричної форми з гострими ріжучими гранями, розташованими з торця і на циліндричній поверхні. Основну роботу виконують циліндричні різальні кромки, торцеві зуби в основному використовуються для зачищення обробленої поверхні.

Сфера застосування

Кінцеві фрези застосовуються для обробки площин, пазів і уступів, можуть бути встановлені на фрезерний верстат або в ручний електроінструмент. Цей інструмент широко застосовується для створення контурних уступів і виїмок, обробки поверхонь, розташованих під прямим кутом по відношенню один до одного.

Фреза може бути використана для напівчистовій і чистової обробки, що залежить від розміру зубців. Інструмент з великими ріжучими крайками застосовується для напівчистовій обробки, з нормальним – для чистової. Діаметр фрез становить від 2 до 28 мм, довжина-від 7 до 45 мм. 

Види фрез

В залежності від напрямку зуба кінцеві фрези поділяються на право - і леворежущие. Інструмент випускається з циліндричним і конічним хвостовиком, останні призначені для машинних робіт. 

 

Всі фрези виготовляються з нерівномірним кроком зубів, величина якого від числа ріжучих кромок. Такий крок називається окружним і його розмір чітко визначається вимогами державного стандарту. Фреза може мати від трьох до шести зубів. Так, при трьох зубах крок складає 110, 123 і 127 град., при шести його величина дорівнює 57, 63, 57, 63, 57, 63 град. 

В залежності від призначення фрези кінцеві бувають наступних типів:

  • Для нарізування сегментних шпонкових пазів.
  • Шпонкові з твердосплавною ріжучої частиною.
  • Сферичні для обробки виїмок відповідної форми.
  • Радісно. Застосовуються для вибірки пазів різної конфігурації.
  • Для обробки Т-образних пазів, т. зв. грибкові фрези.

По конструкції фрези можуть бути цільними або мати припаяні твердосплавні платини або спеціальні коронки. Останні використовуються для обробки твердих матеріалів, наприклад чавуну. По розташуванню зуба вони можуть бути прямо - і косозубими, а також мати гвинтову форму ріжучих кромок.

Особливості експлуатації

Точність нарізування паза кінцевий фрезою по ширині багато в чому залежить від зносу інструменту. Також впливає жорсткість верстата і розмір биття після кріплення в патроні. При втраті номінального розміру при зносі або переточування по циліндричній поверхні спотворюється розмір по діаметру і неможлива точна нарізка паза по ширині.

Вирішенням проблеми є обробка в два проходи – чорнової і чистової. Основний знімання металу проводиться при чорній обробці, при чистовому проводиться калібрування паза по ширині. Також використовуються патрони з регульованим биттям (ексцентриситетом) що дозволяє одержувати точну ширину паза при втраті розміру фрези. 

Гости

Кінцеві фрези з циліндричним хвостовиком регулює ГОСТ 17025, з конічним – ГОСТ 17026. Інструмент з твердосплавними пластинами діє ГОСТ 18372. Також діють і інші стандарти, що регулюють всі види даного інструменту.

Кінцеві фрези – чи надійно вони кріпляться і швидко змінюються?

Процес обробки металевих заготовок за допомогою спеціальних інструментів (фрез) називають фрезеруванням. Для виконання такої операції застосовуються різні за типом ріжучі пристосування. Широке поширення отримали кінцеві фрези (КФ). Вони виготовляються у вигляді тіл обертання і можуть мати хвостовики двох типів – конічні і циліндричні. Перші із зазначених використовуються у випадках, коли в оброблюваних деталях потрібно вирізати глибокі канавки і різноманітні пази.

Кінцеві фрези різних геометричних розмірів з конічним хвостовиком приєднують до шпинделя фрезерного верстата вертикально. А ріжучі кромки описуваного інструменту знаходяться на його боці. Саме з їх допомогою і проводиться фрезерування. При цьому стружка, що утворюється в процесі обробки, виходить через спеціальні канавки. Вони розташовані між зубцями інструменту. Конічний хвостовик дає можливість фрезерувальнику максимально оперативно і легко змінювати інструмент при виконанні яких-небудь складних (багатоступеневих) робочих операцій.

Крім того, розглянуті фрези характеризуються по-справжньому надійним кріпленням і відмінним центруванням, що має величезне значення при обробці заготовок на автоматичних лініях (при випуску великої кількості однотипних деталей).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner