Кошик
286 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Фрези торцеві насадні ГОСТ 26595-85, ГОСТ 9473-80, ГОСТ 24359-80

Фреза торцева – це металорізальний інструмент циліндричної форми з великою кількістю робочих лез розташованих на торці і бічній частині. При цьому кожен зуб є окремим різцем що дозволяє, при високій швидкості обертання, виробляти чистове фрезерування і отримувати високу якість поверхні. Особливістю застосування є почерговий контакт зубів з матеріалом у процесі обробки і більш висока продуктивність в порівнянні з циліндричними фрезами.

Сфера застосування та особливості

Торцеві фрези застосовуються на вертикально-фрезерних верстатах для чистової обробки площин, пазів, уступів, а також різних фасонних поверхонь складної конфігурації. Основною сферою застосування є машинобудування – розточування валів, зубчастих коліс та інших деталей. Інструмент дозволяє одночасно проводити обробку двох поверхонь розташованих під прямим кутом відносно один одного завдяки різальним кромкам на торцевій і циліндричній поверхнях. Для підвищення ефективності обробки необхідний грамотний підбір корпусу, швидкості різання, змінних пластин, змащення і охолоджуючих рідин. 

У процесі обробки профілюючими є тільки верхівки кромок. Форми ріжучих елементів можуть бути різноманітними, найчастіше вони виконані у вигляді кола або ламаної. Форма і розташування різальних частин дозволяє робити плавну обробку з мінімальним припуском, величина якого не впливає на кут контакту з заготовкою. Головними параметрами є діаметр фрези і ширина різу. Необхідною умовою торцевій обробки є висока жорсткість і габарити інструменту, тому особливо міцним є кріплення зуба і змінних пластин.

Види інструменту

На торцеві фрези припадає великий обсяг робіт, що вимагає різноманітності варіантів виконання для вирішення поставленого завдання. В першу чергу фрези поділяються за матеріалом різальної частини фрези, в якості якого використовуються:

  • Швидкорізальні і вуглецеві сталі.
  • Тверді сплави.
  • Мінералокераміка.
  • Промислові алмази (для твердих неметалевих матеріалів).

В залежності від конструкції фрези можуть бути збірними або цільними. Перші мають змінні твердосплавні зубці або пластини, що дозволяє здійснювати заточку або заміну по мірі зносу. За формою вершин зубів інструмент може бути округленим або прямолінійним. Округлені мають більш високі експлуатаційні характеристики завдяки мінімальному биття кромок при різанні і високої зносостійкості. Зубці з округленими вершинами використовуються для чорнової або напівчистовій обробки.  

В залежності від способу кріплення торцеві фрези поділяються на кінцеві та насадні. При кінцевому кріпленні проводиться монтаж на хвостовик, насадні монтуються на оправу зі шпонкою. Останні зазвичай використовуються для роботи зі сталевими та чавунними деталями, для підготовки уступів і площин. Матеріалом насадных фрез зазвичай є швидкорізальна сталь.

Діючий ГОСТ

Технічні умови торцевих фрез регулює ГОСТ 26595–85. У ньому описано інструмент регульований або не регульований в осьовому напрямку, з твердосплавними пластинами або вставками з мінералокераміки. Насадні фрези із вставними ріжучими елементами регулює ГОСТ 24359-80. Також діє ГОСТ 9473-80 на насадні мелкозубый інструмент з твердосплавними вставками і інші стандарти.

По сравнению с цилиндрическими фрезами торцевые фрезы имеют следующие преимуществ: более жесткое крепление на консольной оправке или непосредственно на шпинделе станка; более надежное крепление вставных ножей, что дает возможность чаще изготовлять такие фрезы сборными; более плавную работу, так как угол контакта зависит не от припуска на обработку, а от ширины фрезерования и диаметра фрезы.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner