Кошик
310 відгуків
пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Мітчики машинні (м/р) штучні ГОСТ 3266-81

Машинно-ручні мітчики

Даний вид мітчиків може використовуватися як в машинному так і в ручному режимі. Для машинного нам знадобиться різьбонарізний патрон, куди безпосередньо вставляється сам мітчик. Машинно-ручної мітчик поділяється ще на кілька видів: наскрізні (служать для нарізки наскрізного різьблення), де мітчик має шість ниток і глухі (служать для нарізки різьби до певного рівня), де обходиться вже трьома нитками.

Варто відзначити, що цей вид мітчиків має спеціальну канавку на кінці, яка призначена для патрона.

Так само машинно-ручної мітчик може продаватися комплектами, де один, це чорновий варіант, а інший вже чистової. Існує скінчено варіант комплектації з трьох мітчиків, але вже зустрічається вкрай рідко.

Машинно-ручні мітчики використовуються у промисловому виробництві на верстатах автоматах, виготовляються зазвичай з швидкорізальної сталі з істотним вмістом Вольфраму, в основному це сталь Р6М5 або Р9М3. Ручні мітчики не потребують особливої твердості і виготовляються з менш твердої сталі. Хвостовик ручного мітчика подовжений для більш зручного розміщення в ручному вороток для мітчиків. Ручні мітчики використовуються для нарізування різьби у великих незнімних деталях або для роботи у важкодоступних місцях. Ручні мітчики в основному випускаються комплектами. В комплект входять чорновий, середній і  чистовий мітчик, позначаються вони №1, №2 і №3. Застосовуються в основному тільки чорновий і чистовий, а середній по мірі необхідності. У чорновому метчике більш загострена робоча частина шляхом зрізу різьби на кінці мітчика, тобто сточені перші витки , утворюючи конічну забірну частина. Тільки після проходу чистового мітчика різьблення стає повною, оскільки у чистового мітчика забірна частина не сточена. Мітчики позначають ризиками, які розташовані близько хвостовика: одна (чорновий), дві (середній) і три ризики (чистовий). Або іноді використовують римські цифри - I, II і III.

Машинний мітчик використовується як комплектний, так штучний. Комплектний машинно-ручної мітчик складається з 1-го  і  2-го номера мітчика, принцип дії  у ньому схожий на принцип дії ручного, тобто проганяється спочатку чорнову, а слідом чистовий мітчик.

 Штучні мітчики поділяються на глухі і наскрізні. Глухий мітчик зовні нагадує чистовий мітчик з комплекту, але  у них є істотна різниця в конструкції різьби не помітна оку. Наскрізний мітчик застосовується для нарізування різьб у наскрізних отворах, а глухий відповідно в глухих отворах. Виготовляють мітчики як на вітчизняних верстатах, так і на верстатах фірми Guhring. Мітчик з лівостороннім заходом різьби називається лівий і це окремо зазначається в замовленні або при маркуванні. Розміри і конструкція мітчика регулюється по ГОСТу 3266.

Розміри метричного мітчика вважаються в міліметрах, а дюймової - в дюймах, тому ці види мітчика ніяк  не сумісні, навіть якщо вони близькі по діаметру. Відстань між вершинами сусідніх витків називають - крок різьби. У метричних мітчиків розрізняють великий крок (він же називається основний крок) і кілька дрібних і супер дрібних кроків. Наприклад, мітчик M 20 х 2,5 – це мітчик діаметром 20 мм і основним кроком 2,5  міліметра; при цьому M 20 x 1,5, M 20 x 1,0, М 20 х 0,75 М 20 х 0,5 -дрібні різьби з кроком 1,5, 1,0, 0,75 і 0,5 мм.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner