Кошик
310 відгуків
пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Пили дискові і сегменти ГОСТ 4047-82

Сегментні пили і сегменти до них

Сегментні пилки – це спеціальне ріжуче обладнання, призначене для обробки заготовок з різного роду металів з використанням фрезерно-відрізних верстатів. Приблизно 90% від усієї різання металу в усьому світі виробляється з їх допомогою.

Дане устаткування може застосовуватися при роботі, як з дрібними деталями, так і з масивними конструкціями – все залежить від розміру і типу ріжучого сегмента. Сегментні пили використовуються для розпилювання і розрізання прутків, заготовок, балок, куточків і багатьох інших видів прокату, виготовленого з практично будь-якого металу – м'якого алюмінію і його сплавів, високолегованої сталі, чавуну та ін

Дані пили виготовляють з нержавіючих сталевих сегментів. В основному випускаються збірні конструкції, що складаються з диска, на якому встановлені сегменти з зубцями. Дані запчастини кріпляться за допомогою заклепок. Диски пив зазвичай виробляються зі сталі марки 65Г. Сегменти з зубцями представлені у вигляді зварної конструкції, що складається з кріпильної частини (сталь марки 45) і робочої (сталь марки Р6М5К5, Р18, Р6М5).

Фактично сегменти – це змінний матеріалу, який вимагає своєчасної заміни. У разі необхідності зміни одного з сегментів, потрібно купувати тільки якісні запчастини, які повністю відповідають за характеристиками тіла пилки. Це дозволить уникнути додаткових витрат, пов'язаних з поломкою пилки, або самих сегментів.

Розрізняються сегментні пили за такими характеристиками:

1.    Розміром. Дане обладнання випускається з діаметром тіла пилки від 30 мм до 2000 мм, товщина варіюється від 5 мм до 15 мм
2.    Кількістю зубців на кожному сегменті. Даний параметр обумовлюватися їх розміром (великі, середні, дрібні), діаметром самої пилки.
3.    Формою профілю зубів. Залежить від властивостей матеріалу, що розрізається, режиму різання.

Вимоги, що пред'являються до сегментним пил при виготовленні:

1.    Відсутність радіального і торцевого биття;
2.    Якість і надійність зварних швів ріжучих елементів;
3.    Якість і надійність клепки сегментів до диска пилки.

Гідності сегментних пив:

1.    Складання і надійність конструкції. Тобто в будь-який момент після зносу можна замінити яку-небудь її частину – сегмент з зубцями, кріпильні заклепки.
2.    Можливість різання практично з будь-якого металу.

Вартість сегментних пив безпосередньо залежить від діаметру інструменту і кількості ріжучих сегментів.

Пила представляє собою досить простий по конструкції інструмент, робочим елементом якого є полотно з зубцями, що відстоять один від одного на однаковій відстані (так званий крок полотна). Як правило, пила виглядає як металева пластина з помітними зубами, однак у деяких модифікаціях ці зуби замінені абразивним напиленням або набором елементів (наприклад, у ланцюгових пилах).

В залежності від характеру руху інструмента виділяють кілька видів пив:

·         ножівкові, які працюють за допомогою здійснення зворотно-поступальних рухів;

·         стрічкові – являють собою гнучку замкнуту стрічку, натягнуту між рухомими шківами;

·         дискові (або циркулярні) пили – в основі їх конструкції лежить обертається на валу диск із зовнішнім ріжучим краєм, використовуються для виконання поперечних, поздовжніх і похилих пропилів;

·         ланцюгові – з робочою частиною у вигляді ланцюга, яка переміщається по напрямній шині, призначені для розпилу великогабаритної деревини.

Пили використовуються для відрізних робіт (розпилювання) з різноманітними матеріалами: дерево, бетон, метал, гіпсокартон, камінь.Вибираючи пилку, краще відразу визначитися: вам необхідна побутова або професійна пила. Перший варіант розрахований на невеликий обсяг робіт (орієнтовно – не більше 20 год на місяць), характеризується меншими розмірами, вагою і потужністю. Професійний інструмент відрізняється досить високою ціною, але, в той же час, прослужить набагато довше (ресурс – близько 6-10 годин роботи на добу), володіє високою міцністю, зносостійкістю і міцністю. Після цього можна перейти до вибору типу пилки, який буде залежати від того, переважно з яким матеріалом планується працювати. Виходячи з цього, підбирається пила тих чи інших типорозмірів (кількість зубів на см, ширина, товщина і тощо).

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner