Кошик
286 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Зенковки ГОСТ 14953-80,

Зенківка – це металорізальний інструмент з декількома робочими лезами, призначений для обробки попередньо просвердлених отворів циліндричної або конічної форми. З допомогою зенкування, при виборі необхідного типу інструмента, можна отримати різні за конфігурацією поглиблення в отворах оброблюваних деталей. Не слід плутати зенковку з зенкерованием, рассверливанием отворів на всю довжину для підвищення якості поверхні.

Види та застосування зенківок

При обробці деталей на свердлильних і токарних верстатах зенківка по металу застосовується для:

  • Формування у попередньо підготовлених отворах заглиблень  конічної або циліндричної форми необхідної довжини.
  • Формування опорних  площин біля отворів.
  • Зняття фаски в отворах.
  • Обробка отворів під кріплення.

Часто можна зустріти і термін «цековка», так називають інструмент, призначений для розсвердлювання заглиблень циліндричної форми і опорних площин.

По конфігурації ріжучої частини зустрічаються наступні види зенківок:

  • Циліндричної конфігурації.
  • Конічної зенковки.
  • Торцеві інструменти.

По діаметру оброблюваних отворів зенковки поділяються на:

  • Прості (від 0,5 до 1,5 мм).
  • Для отворів діаметром від 0,5 до 6 мм Випускаються з запобіжним або без запобіжного конуса.
  • Зенковки з конусним хвостовиком. Застосовуються для отворів діаметром від 8 до 12 мм

Конструкція

Зенківка конічна складається з двох основних елементів: робочої частини і хвостовика. Робоча частина має конус зі стандартним поруч кутів на вершині від 60 до 120°. Кількість ріжучих лез залежить від діаметру інструменту і може бути від 6 до 12 штук. 

Циліндрична зенківка по своїй конструкції схожа на свердло, але має більше ріжучих елементів. На торці розташована направляюча цапфа необхідна для фіксації положення інструменту в процесі обробки. Обмежувач може бути знімним або бути частину тіла інструменту. Перший варіант більш практичний, так як розширює можливості обробки. Також може бути встановлена ріжуча насадка.

При необходимости рассверливания нескольких отверстий на равную глубину применяется инструмент с державками с вращающимся или неподвижным ограничителем. Перед обработкой зенковка фиксируется в державке таким образом, чтобы режущая часть выступала из упора на расстояние равное требуемой глубине обработки отверстий.

Инструмент изготавливается из инструментальных легированных, углеродистых, быстрорежущих и твердосплавных марок стали. Для обработки чугунных деталей чаще всего используются твердосплавные стали, для обычных сталей – быстрорежущие и инструментальные.

Особенности зенкования отверстий

Приведём некоторые рекомендации для металлообработки методом зенкования:

  • При обработке твердых сплавов и чугуна необходимо использовать охлаждающие эмульсионные составы для отвода тепла.
  • Очень важно правильно подобрать инструмент для проведения работ. Необходимо учесть материал заготовки и характер работ.
  • При подбое зенковки особое внимание уделите заданным параметрам обработки – диаметр, потребная точность, размер углубления.
  • Обратите внимание на способ фиксации на станке, при необходимости приобретите необходимую дополнительную оснастку.

Действующий ГОСТ

Определяет технические условия для конической зенковки ГОСТ 14953-80. Также, при металлообработке, следует руководствоваться другими стандартами регулирующими параметры используемых сходных инструментов – зенкеров, разверток и т. д. Подбор зенковок необходимо производить по таблицам в специальной литературе.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner