Кошик
271 відгук

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

пр. Л. Свободи 31, Харків, Україна
+380 (50) 859-73-78
Компанія "Пром Інструмент" - Інструмент для Професіоналів

Фрези кінцеві для легких сплавів ГОСТ 23247-78

Кінцеві фрези – чи надійно вони кріпляться і швидко змінюються?

Процес обробки металевих заготовок за допомогою спеціальних інструментів (фрез) називають фрезеруванням. Для виконання такої операції застосовуються різні за типом ріжучі пристосування. Широке поширення отримали кінцеві фрези (КФ). Вони виготовляються у вигляді тіл обертання і можуть мати хвостовики двох типів – конічні і циліндричні. Перші із зазначених використовуються у випадках, коли в оброблюваних деталях потрібно вирізати глибокі канавки і різноманітні пази.

Кінцеві фрези різних геометричних розмірів з конічним хвостовиком приєднують до шпинделя фрезерного верстата вертикально. А ріжучі кромки описуваного інструменту знаходяться на його боці. Саме з їх допомогою і проводиться фрезерування. При цьому стружка, що утворюється в процесі обробки, виходить через спеціальні канавки. Вони розташовані між зубцями інструменту. Конічний хвостовик дає можливість фрезерувальнику максимально оперативно і легко змінювати інструмент при виконанні яких-небудь складних (багатоступеневих) робочих операцій.

Розглянуті фрези характеризуються надійним кріпленням і відмінним центруванням, що має величезне значення при обробці заготовок на автоматичних лініях (при випуску великої кількості однотипних деталей

Інструмент з конічним хвостовиком – виготовлення строго за стандартом

ГОСТ 17026–71 дозволяє випускати КФ заточеними наостро або зі спеціальною стрічкою (за формою вона є циліндричної). При цьому фрези можуть бути з великим і з нормальним зубом. Велика частина кінцевого інструменту виготовляється з праворежущими зубами (їх кількість – до 8 штук, в залежності від перерізу конкретної КФ). ГОСТ 17026–71 дозволяє випускати і леворежущие пристосування. Але вони виробляються за заздалегідь узгодженим замовлення.

Зуби кінцевих фрез мають двома поверхнями:

·           задній – вона звернена безпосередньо до деталі, яка обробляється на верстаті;

·           передній – по ній відбувається сходження стружки.

Ріжуча кромка інструменту формується перетином зазначених поверхонь. Кут між прямою (вона спрямована вертикально), пронзающей вісь КФ, і поверхнею зуба прийнято називати переднім. Він може мати значення від +20 до -10°. Другий кут розташовується між обробленою та задньою поверхнями фрезеруемой деталі. Його називають заднім. Чим вище показник цього кута, тим більш якісною буде обробка поверхні заготовки. Конічний хвостовик забезпечує стандартне кріплення (конус Морзе) інструменту на верстаті. Хвостовик може оснащуватися внутрішнім різьбовим з'єднанням або спеціальними лапками. Ці елементи дозволяють максимально надійно фіксувати інструмент в шпинделі фрезерного агрегату.

Стружкові канавки між зубами призначені не тільки для сходу металевих відходів, але і для заточування ріжучої кромки КФ. Тут велике значення має кут нахилу канавок. Він формується між віссю інструменту і дотичній до його кромки. Фрези з великим зубом мають кут нахилу по ГОСТ 17026–71 в межах 35–45°, з звичайним зубом – 30–35°. 

Далі наводяться важливі розміри цікавлять нас фрез по ГОСТ 17026–71:

·           перетин – 10–63 мм;

·           довжина ріжучої частини – 22–90 мм;

·           загальна довжина інструменту – 92–248 мм

Додамо, що окружний крок зубів у КФ з конічним хвостовиком обов'язково повинен бути нерівномірним. Його величина варіюється в межах 42–127°.

 Сфера застосування кінцевих фрез з легких сплавів – для експлуатації на фрезерних верстатах для обробки матеріалів з легких сплавів.

Оброблюваний матеріал – алюмінієві, магнієві, титанові і беррилиевые сплави, що володіють малою вагою.

 Фрези кінцеві з легких сплавів виготовлені з швидкорізальної сталі Р6М5. Можливо, виготовлення фрез з швидкорізальної сталі Р6М5К5, для обробки високоміцних сталей і титанових сплавів.

 Маркування фрез – товарний знак, діаметр фрези, матеріал сталі, позначення по гост.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner